Тел: (+38) 066 596 8575. E-mail: zokkd.secretary@gmail.com

Поки не приїхала «швидка», або як ефективно провести серецево-легеневу реанімацію

Людина лежить без свідомості, серцебиття відсутнє, перехожий знепритомнів на автозупинці, не має пульсу. Паніка… У таких випадках рахунок між життям і смертю може йти на хвилини. І саме правильні та швидкі дії очевидців цієї надзвичайної події здатні врятувати життя людині та дати шанс дочекатись приїзду бригади медиків. Саме тому завжди потрібно бути напоготові, а для цього навчатись і ділитись отриманим досвідом з іншими. Відтак днями адміністрацією Закарпатського кардіоцентру в співпраці з партнерами для співробітників медзакладу було проведено тренінг із надання домедичної допомоги з серцево-легеневої реанімації.
Лекторами виступили сертифіковані фахівці з багаторічним стажем у медицині невідкладних станів Ігор Коверзнєв та Діана Микульшина.
Обговорено алгоритми СЛР із урахуванням останніх рекомендацій, як оцінити безпеку місця події, необхідність проводити СЛР у парі та чому медичні рукавички і аптечка під рукою – невід’ємний атрибут не лише лікарів.
Важливою складовою тренінгу стала його практична частина – відпрацювання серцево-легеневої реанімації на спеціальному манекені. Було змодельовано ситуації СЛР, як за допомогою автоматичного зовнішнього дефібрилятора (АЗД), так і без нього.
Учасники також практикували накладення турнікетів для зупинення кровотечі будь-якого типу й інтенсивності у ділянці нижніх та верхніх кінцівок.
Починати реанімацію потрібно ще до приїзду «швидкої» аби оперативно відновити кровотік до серця і мозку, для цього є орієнтовно 4-6 хвилини з моменту зупинки серця.
«Усе передбачити у житті неможливо, особливо в умовах воєнного сьогодення. Наслідки ворожих атак, ножові та кульові поранення, ДТП та ще безліч загрозливих життю і здоров’ю випадків і станів, з якими ми не стикаємось у повсякденній медичній практиці, але до яких маємо бути завжди готові та ділитись отриманим досвідом з іншими. Саме тому важливо долучатись до таких тренінгів з невідкладної допомоги, де лектори не просто діляться досвідом, а вчать людей по-іншому ставитися до життя – цінувати його і вміти врятувати себе і оточуючих у разі потреби», – прокоментував результати тренінгу Тарас Чендей, заступник директора Закарпатського кардіоцентру з медичних питань.
❗️Тому, щоб не стояти безпорадно при настанні таких надзвичайних ситуацій закликаємо всіх громадян отримувати знання базових навичок першої невідкладної допомоги, адже це може суттєво підвищити ефективність вашої допомоги собі, близьким та оточуючих Вас людей.
«Готовність рятувати має бути звичкою», – підсумовує Ігор Коверзнєв.
Учасники тренінгу висловлюють подяку лекторам, адміністрації Закарпатського кардіоцентру та партнерам за організацію і проведення заходу!
Кваліфіковану допомогу кардіологічного та кардіохірургічного профілю дорослому населенню надають спеціалісти КНП «Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії» ЗОР. Ми #РятуємоСерця в режимі 24/7.

Поки не приїхала «швидка», або як ефективно провести серецево-легеневу реанімацію

Людина лежить без свідомості, серцебиття відсутнє, перехожий знепритомнів на автозупинці, не має пульсу. Паніка… У таких випадках рахунок між життям і смертю може йти на

Читати далі »

Лікування варикозу методом ендовенозної лазерної коагуляції у Закарпатському кардіоцентрі

Варикоз – тема сьогоднішнього допису, в якому розказуємо не лише про захворювання, загрози, але й про передовий метод лікування, що застосовується спеціалістами Закарпатського кардіоцентру –

Читати далі »

Як людині зі статусом внутрішньо переміщеної особи укласти декларацію з сімейним лікарем ?

Ви вимушені були покинути своє постійне місце проживання і переїхати в інший регіон? Ваш сімейний лікар чи педіатр залишився за попереднім місцем проживання?  На новому

Читати далі »