Тел: (+38) 066 596 8575. E-mail: zokkd.secretary@gmail.com

Лікування варикозу методом ендовенозної лазерної коагуляції у Закарпатському кардіоцентрі

Варикоз – тема сьогоднішнього допису, в якому розказуємо не лише про захворювання, загрози, але й про передовий метод лікування, що застосовується спеціалістами Закарпатського кардіоцентру – ендовенозну лазерну коагуляцію.
‼️ Насамперед наголосимо, варикоз – це не просто косметична проблема, як помилково вважає чимало людей, а серйозне захворювання, яке може мати значний вплив на здоров’я.
Варикоз відомий також як варикозне розширення вен або варикозна хвороба, що проявляється нерівномірним розширенням вен, збільшенням їх довжини, зміною їх форми, супроводжується витонченням венозної стінки та збільшенням просвіту вен.
Основні проблеми, пов’язані з варикозом, включають:
  •  Біль і дискомфорт: Варикоз може викликати хворобливе відчуття, ущільнення, тяжкість в ногах і втому, особливо після тривалого перебування стоячи або у сидячому положенні.
  • Ризик тромбофлебіту: У розширених венах може утворюватися тромб, що підвищує ризик тромбофлебіту – запалення вен, що супроводжується болем і набряком. Також існує загроза розвитку тромбоемболії легеневої артерії. Найчастіше джерелом тромбоемболії є ембол (тромб) вен нижніх кінцівок, звідки він «мігрує» у глибоку систему і легеневу артерію, що є по суті життєво загрозливим ускладненням.
  • Виразки та екземи на шкірі: На фоні варикозу з’являються захворювання шкіри – свербіж, печіння, екземи і венозні виразки – болючі глибокі дефекти шкіри та жирової клітковини, які важко піддаються лікуванню і можуть бути «вікном» для інфекцій. Можуть навіть виникнути кровотечі, тому що розширена витончена стінка судини легко ушкоджується.
  • Венозна недостатність та її ускладнення: Хронічне венозне захворювання може призвести до порушення кровообігу, погіршення стану шкіри та м’яких тканин ніг.
  • І лише після цих загроз для життя і здоров’я можна говорити про естетичні проблеми викликані ваарикозним розширенням вен. Захворювання може сильно впливати на зовнішній вигляд ніг, що у свою чергу може спричиняти психологічний дискомфорт і негативно позначатись на якості життя.
Саме тому фахівці Закарпатського кардіоцентру закликають звертатись до лікаря при перших ознаках варикозу, щоб своєчасно почати лікування і запобігти розвитку серйозних ускладнень. Сучасні методи лікування варикозу включають як консервативні підходи (наприклад, компресійна терапія), так і хірургічні втручання (наприклад, ендовенозна лазерна коагуляція або склеротерапія).
На жаль, більшість пацієнтів звертаються за медичною допомогою, коли варикозне розширення вже прогресувало до такого ступеня, що вимагає хірургічного втручання.
У КНП «Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії» ЗОР встановлено сучасне обладнання для діагностики та лікування варикозу, а досвідчені фахівці відповідають кваліфікаційним вимогам.

ЕНДОВЕНОЗНА ЛАЗЕРНА КОАГУЛЯЦІЯ (ЕВЛК), яку застосовують спеціалісти нашого медичного центру є «золотим стандартом» у лікуванні варикозної хвороби та дозволяє досягти найкращих результатів для наших пацієнтів.
Ендовенозна лазерна коагуляція – це ще один малоінвазивний метод у «хірургії одного дня», що використовують наші спеціалісти.
Виконується ендовенозна лазерна коагуляція в операційному залі на базі кардіохірургічного відділення лікарем Закарпатського кардіоцентру Василь Процюк під наглядом анестезіолога (Василь Молнар).
❓ ЩО ТАКЕ ЕВЛК
Ендовенозна лазерна коагуляція – це безпечна та сучасна малоінвазивна процедура, яка полягає в дії лазерного випромінювання на уражену вену, в результаті чого стінка вени «склеюється», і вена поступово повністю розсмоктується.
ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕДУРИ:
✅ Після закінчення маніпуляцій пацієнт може одразу залишити клініку.
✅ Відсутність необхідності у наркозі – операція ЕВЛК проводиться під місцевою анестезією.
✅ Введення катетера в просвіт ураженої вени через прокол без надрізів.
✅ Висока точність впливу лазерним променем – світловод, яким подається випромінювання, вводиться у вену та видаляється з неї під контролем апарату УЗД.
✅ Швидке відновлення та відсутність складного реабілітаційного періоду. Щоб уникнути можливих ускладнень, перші 2 тижні потрібно дотримуватись єдиної вимоги – носити компресійний трикотаж, який одягає лікар пацієнту відразу після операції.
ОСНОВНИМИ ПЕРЕВАГАМИ ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЗУ МЕТОДОМ ЕВЛК Є:
✅ безболісність та безпека процедури завдяки місцевій анестезії та чіткому контролю процесу за допомогою УЗД;
✅ швидке проведення операції, всього за 30-40 хв. та можливість позбутися патології всього за 1 день;
✅ ефективність, неможливість рецидиву захворювання;
відмінний косметичний ефект; відсутність шрамів;
✅ можливість повернутися до нормального ритму життя відразу після операції, лише з тимчасовими обмеженнями щодо підняття тяжкості, бігу та стрибків.
❓ ЯК ПРОХОДИТЬ ЕНДОВЕНОЗНА ЛАЗЕРНА КОАГУЛЯЦІЯ ВЕН
Лазерне видалення вен засноване на фізичному впливі енергії лазерного випромінювання на венозну стінку.
Ендовенозна – означає “зсередини вени”, тобто наступним кроком проводиться пункція вени під контролем ультразвуку, і по голці у просвіт вени вводиться тонке лазерне волокно, і проводиться “догори”, до місця впадіння хворої вени у систему глибоких вен (зазвичай до рівня паху).
ЕТАПИ ЕНДОВЕНОЗНОЇ ЛАЗЕРНОЇ КОАГУЛЯЦІЇ
▶️ Підготовчий.
Судинний хірург проводить розмітку видимих уражених вен, уточнює їх розмір і хід. Уся процедура лазерного лікування варикозу проводиться під постійним ультразвуковим контролем. Спочатку спеціальним катетером роблять пункцію вени і проводять по ній світловод до основного ураженого клапана, де і фіксують його у такому положенні.
▶️ Створення анестезуючої та захисної муфти.
Навколо вени під контролем ультразвуку вводять знеболюючий препарат (анестетик). Анестезію проводять найтоншою голкою, що дозволяє зробити процедуру абсолютно безболісною. Анестетик створює вздовж вени своєрідну «подушку», яка знеболює та охороняє оточуючі вену тканини від теплового впливу лазера.
▶️ Ендовазальна лазерна коагуляція варикозного стовбура.
В кожному окремому випадку обираються найбільш оптимальні методи лікування варикозу лазером, які залежать від діаметра ураженої вени і важкості патологічного процесу. Тільки після цього судинний хірург приступає до безпосередньої процедури лазерної коагуляції. Лазерне лікування варикозу повністю руйнує уражену вену. Зазвичай пацієнт не відчуває ніякого дискомфорту, але іноді можливе незначне поколювання.
▶️ Еластична компресія.
Після того як лазерне видалення варикозу було закінчено, дії лікаря спрямовані на забезпечення здавлення варикозних вен, підданих операції. Для цього використовується компресійний трикотаж (панчохи), що дозволяє тривалий час зберігати задану ступінь стискання, створити умови максимального «спокою», щоб закриття просвіту вени відбувалося без виражених явищ запалення вен.
У вас варикоз? Не зволікайте! Обстеження у фахівця допоможе визначити стадію хвороби та обрати відповідне лікування. Своєчасне звернення дозволяє запобігти розвитку ускладнень та покращити якість життя. Не варто відкладати візит до фахівця, якщо у вас є симптоми, такі як біль, тяжкість у ногах, набряки чи видимі судинні зміни.
ОЗНАКИ ВАРИКОЗУ
Біль.
Набряки нижніх кінцівок.
Почуття розпирання і важкості в ногах.
Зміни шкіри.
Покручені, подовжені варикозні вени, що виступають над поверхнею шкіри гомілок і стоп, з мішкоподібними, циліндричними або змішаними розширеннями.
Судинні зірочки (телеангіоектазії).
Судоми в ногах, особливо в нічний час.
ФАКТОРИ РИЗИКУ ВКЛЮЧАЮТЬ
позитивний сімейний анамнез;
жіночу стать;
похилий вік;
хронічне підвищення внутрішньочеревного тиску внаслідок ожиріння;
вагітність;
тривале перебування в положенні стоячи.
СТАДІЇ ХРОНІЧНОЇ ХВОРОБИ ВЕН
С0 – біль, важкість, відчуття розпирання
С1 – судинні сіточки
С2 – варикозно розширені вени
СЗ – набряк
С4 – трофічні порушення шкіри (пігментація, склероз, екзантеми)
С5 – загоєна трофічна виразка
С6 – активна виразка
ПРОФІЛАКТИКА ВАРИКОЗУ
Вчасно проведена профілактика варикозу може зупинити подальший розвиток захворювання на початкових стадіях та значно покращити стан пацієнта на більш пізніх. На жаль, повністю вирішити проблему неможливо, адже немає жодної змоги цілком відновити чи замінити судини в організмі людини.
✅Для профілактики варикозу треба дотримуватися таких порад:
Обмежити кількість приймання гарячих ванн та походів у сауну чи баню. Також треба менше перебувати на вулиці під дією активного сонця та високих температур.
Слідкувати за своєю вагою, адже схильні до повноти люди частіше стикаються з цією проблемою. Вагітність також може впливати на розвиток захворювання, тому майбутнім мамам варто уважно стежити за станом своїх ніг.
Носити зручне взуття та одяг. Жінкам варто лишити високі підбори тільки для урочистих подій і не ходити в такому взутті в повсякденному житті. Одяг також мусить бути вільного крою, аби запобігти перетисканню судин тканиною.
Вести активний спосіб життя. Аеробіка, біг, плавання покращують кровообіг, зміцнюють судини та сприяють оздоровленню всього організму загалом.
Рівномірне навантаження на кінцівки, не лишатися довго в одній позі. Наприклад, не сидіти тривалий час, закинувши одну ногу на іншу чи піджавши ступню під себе.
Наприкінці дня корисно занурювати ноги в холодну воду. Також варто розслабитися на 10–15 хвилин, піднявши ніжки догори, щоб вони були на 15–20 см вище лінії серця.
Дотримуватися правил здорового харчування. Зокрема, випивати достатню кількість води та обмежити вживання солі.
Дослухаючись до цих простих порад, ви зможете попередити захворювання та значно покращити свій стан, якщо воно у вас вже є. Проте варто пам’ятати, що правильно оцінити ваш стан та надати рекомендації стосовно лікування та профілактики може тільки лікар.
❗ Пам’ятаймо: ТУРБОТА ПРО ЗДОРОВ’Я – ЕФЕКТИВНИЙ СПОСІБ ПРОФІЛАКТИКИ ВИНИКНЕННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ.
Кваліфіковану допомогу кардіологічного та кардіохірургічного профілю дорослому населенню надають спеціалісти КНП «Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії» ЗОР. Ми #РятуємоСерця в режимі 24/7.
Наша адреса: Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Тімірязєва 15а

Поки не приїхала «швидка», або як ефективно провести серецево-легеневу реанімацію

Людина лежить без свідомості, серцебиття відсутнє, перехожий знепритомнів на автозупинці, не має пульсу. Паніка… У таких випадках рахунок між життям і смертю може йти на

Читати далі »

Лікування варикозу методом ендовенозної лазерної коагуляції у Закарпатському кардіоцентрі

Варикоз – тема сьогоднішнього допису, в якому розказуємо не лише про захворювання, загрози, але й про передовий метод лікування, що застосовується спеціалістами Закарпатського кардіоцентру –

Читати далі »

Як людині зі статусом внутрішньо переміщеної особи укласти декларацію з сімейним лікарем ?

Ви вимушені були покинути своє постійне місце проживання і переїхати в інший регіон? Ваш сімейний лікар чи педіатр залишився за попереднім місцем проживання?  На новому

Читати далі »