Тел: (+38) 066 596 8575. E-mail: zokkd.secretary@gmail.com

Закарпатський кардіоцентр впроваджує передову методику лікування варикозного розширення вен

Ендовенозна лазерна коагуляція – це ще один малоінвазивний метод у «хірургії одного дня», що використовують наші спеціалісти.
Варикоз відомий також як варикозне розширення вен або варикозна хвороба, що проявляється нерівномірним розширенням вен, збільшенням їх довжини, зміною їх форми. За даними статистики хвороба зустрічається приблизно в 45-55% дорослого населення. Багато хто помилково вважає варикоз нешкідливим захворюванням, вважаючи, що головна його проблема суто косметичний дефект.
ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ВАРИКОЗ⁉️
Варикозне розширення вен, це не виключно косметологічна проблема, адже супроводжується витонченням венозної стінки та збільшенням просвіту вен. Підвищується ризик формування тромбів, з’являються захворювання шкіри – свербіж, печіння, екземи і венозні виразки, тобто болючі глибокі дефекти шкіри та жирової клітковини. Можуть навіть виникнути кровотечі, тому що розширена витончена стінка судини легко ушкоджується.
❗️Варикозне розширення вен нижніх кінцівок – небезпечне захворювання, яке без своєчасного лікування призводить до утворення тромбів. Нерідко тромбоутворення може призвести до дуже важких патологій, включно летальних наслідків (смерті).
Ось чому не варто зволікати з обстеженням та у разі потреби лікуванням даного захворювання.
Саме тому, у КНП «Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії» ЗОР встановлено сучасне обладнання для діагностики та лікування варикозу, а досвідчені фахівці відповідають кваліфікаційним вимогам.
✅У нашому медичному центрі застосовують «золотий стандарт» у лікуванні варикозної хвороби, який дозволяє досягти найкращих результатів для пацієнта – ЕНДОВЕНОЗНУ ЛАЗЕРНУ КОАГУЛЯЦІЮ (ЕВЛК).
Виконується ендовенозна лазерна коагуляція в операційному залі на базі кардіохірургічного відділення лікарем Закарпатського кардіоцентру Василь Процюк під наглядом анестезіолога (Василь Молнар).
❓ЩО ТАКЕ ЕВЛК
Ендовенозна лазерна коагуляція – це безпечна та сучасна малоінвазивна процедура, яка полягає в дії лазерного випромінювання на уражену вену, в результаті чого стінка вени «склеюється», і вена поступово повністю розсмоктується.
ОСОБЛИВОСТІ ПРОЦЕДУРИ
✅Після закінчення маніпуляцій пацієнт може одразу залишити клініку.
✅Відсутність необхідності у наркозі – операція ЕВЛК проводиться під місцевою анестезією.
✅Введення катетера в просвіт ураженої вени через прокол без надрізів.
✅Висока точність впливу лазерним променем – світловод, яким подається випромінювання, вводиться у вену та видаляється з неї під контролем апарату УЗД.
✅Швидке відновлення та відсутність складного реабілітаційного періоду. Щоб уникнути можливих ускладнень, перші 2 тижні потрібно дотримуватись єдиної вимоги – носити компресійний трикотаж, який одягає лікар пацієнту відразу після операції.
ОСНОВНИМИ ПЕРЕВАГАМИ ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЗУ МЕТОДОМ ЕВЛК Є:
✅безболісність та безпека процедури завдяки місцевій анестезії та чіткому контролю процесу за допомогою УЗД;
✅швидке проведення операції, всього за 30-40 хв. та можливість позбутися патології всього за 1 день;
✅ефективність, неможливість рецидиву захворювання;
відмінний косметичний ефект; відсутність шрамів;
✅можливість повернутися до нормального ритму життя відразу після операції, лише з тимчасовими обмеженнями щодо підняття тяжкості, бігу та стрибків.
❓ЯК ПРОХОДИТЬ ЕНДОВЕНОЗНА ЛАЗЕРНА КОАГУЛЯЦІЯ ВЕН
Лазерне видалення вен засноване на фізичному впливі енергії лазерного випромінювання на венозну стінку.
Ендовенозна – означає “зсередини вени”, тобто наступним кроком проводиться пункція вени під контролем ультразвуку, і по голці у просвіт вени вводиться тонке лазерне волокно, і проводиться “догори”, до місця впадіння хворої вени у систему глибоких вен (зазвичай до рівня паху).
ЕТАПИ ЕНДОВЕНОЗНОЇ ЛАЗЕРНОЇ КОАГУЛЯЦІЇ
▶️Підготовчий.
Судинний хірург проводить розмітку видимих уражених вен, уточнює їх розмір і хід. Уся процедура лазерного лікування варикозу проводиться під постійним ультразвуковим контролем. Спочатку спеціальним катетером роблять пункцію вени і проводять по ній світловод до основного ураженого клапана, де і фіксують його у такому положенні.
▶️Створення анестезуючої та захисної муфти.
Навколо вени під контролем ультразвуку вводять знеболюючий препарат (анестетик). Анестезію проводять найтоншою голкою, що дозволяє зробити процедуру абсолютно безболісною. Анестетик створює вздовж вени своєрідну «подушку», яка знеболює та охороняє оточуючі вену тканини від теплового впливу лазера.
▶️Ендовазальна лазерна коагуляція варикозного стовбура.
В кожному окремому випадку обираються найбільш оптимальні методи лікування варикозу лазером, які залежать від діаметра ураженої вени і важкості патологічного процесу. Тільки після цього судинний хірург приступає до безпосередньої процедури лазерної коагуляції. Лазерне лікування варикозу повністю руйнує уражену вену. Зазвичай пацієнт не відчуває ніякого дискомфорту, але іноді можливе незначне поколювання.
▶️Еластична компресія.
Після того як лазерне видалення варикозу було закінчено, дії лікаря спрямовані на забезпечення здавлення варикозних вен, підданих операції. Для цього використовується компресійний трикотаж (панчохи), що дозволяє тривалий час зберігати задану ступінь стискання, створити умови максимального «спокою», щоб закриття просвіту вени відбувалося без виражених явищ запалення вен.
ОЗНАКИ ВАРИКОЗУ
Біль.
Набряки нижніх кінцівок.
Почуття розпирання і важкості в ногах.
Зміни шкіри.
Покручені, подовжені варикозні вени, що виступають над поверхнею шкіри гомілок і стоп, з мішкоподібними, циліндричними або змішаними розширеннями.
Судинні зірочки (телеангіоектазії).
Судоми в ногах, особливо в нічний час.
ФАКТОРИ РИЗИКУ ВКЛЮЧАЮТЬ
позитивний сімейний анамнез;
жіночу стать;
похилий вік;
хронічне підвищення внутрішньочеревного тиску внаслідок ожиріння;
вагітність;
тривале перебування в положенні стоячи.
СТАДІЇ ХРОНІЧНОЇ ХВОРОБИ ВЕН
С0 – біль, важкість, відчуття розпирання
С1 – судинні сіточки
С2 – варикозно розширені вени
СЗ – набряк
С4 – трофічні порушення шкіри (пігментація, склероз, екзантеми)
С5 – загоєна трофічна виразка
С6 – активна виразка
ПРОФІЛАКТИКА ВАРИКОЗУ
Вчасно проведена профілактика варикозу може зупинити подальший розвиток захворювання на початкових стадіях та значно покращити стан пацієнта на більш пізніх. На жаль, повністю вирішити проблему неможливо, адже немає жодної змоги цілком відновити чи замінити судини в організмі людини.
✅Для профілактики варикозу треба дотримуватися таких порад:
Обмежити кількість приймання гарячих ванн та походів у сауну чи баню. Також треба менше перебувати на вулиці під дією активного сонця та високих температур.
Слідкувати за своєю вагою, адже схильні до повноти люди частіше стикаються з цією проблемою. Вагітність також може впливати на розвиток захворювання, тому майбутнім мамам варто уважно стежити за станом своїх ніг.
Носити зручне взуття та одяг. Жінкам варто лишити високі підбори тільки для урочистих подій і не ходити в такому взутті в повсякденному житті. Одяг також мусить бути вільного крою, аби запобігти перетисканню судин тканиною.
Вести активний спосіб життя. Аеробіка, біг, плавання покращують кровообіг, зміцнюють судини та сприяють оздоровленню всього організму загалом.
Рівномірне навантаження на кінцівки, не лишатися довго в одній позі. Наприклад, не сидіти тривалий час, закинувши одну ногу на іншу чи піджавши ступню під себе.
Наприкінці дня корисно занурювати ноги в холодну воду. Також варто розслабитися на 10–15 хвилин, піднявши ніжки догори, щоб вони були на 15–20 см вище лінії серця.
Дотримуватися правил здорового харчування. Зокрема, випивати достатню кількість води та обмежити вживання солі.
Дослухаючись до цих простих порад, ви зможете попередити захворювання та значно покращити свій стан, якщо воно у вас вже є. Проте варто пам’ятати, що правильно оцінити ваш стан та надати рекомендації стосовно лікування та профілактики може тільки лікар.
❗️ Пам’ятаймо: ТУРБОТА ПРО ЗДОРОВ’Я – ЕФЕКТИВНИЙ СПОСІБ ПРОФІЛАКТИКИ ВИНИКНЕННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ.
Кваліфіковану допомогу кардіологічного та кардіохірургічного профілю дорослому населенню надають спеціалісти КНП «Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії» ЗОР. Ми #РятуємоСерця в режимі 24/7.
Наша адреса: Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Тімірязєва 15а

Ефективність та безпечність лікування – основа роботи спеціалістів Закарпатського кардіоцентру

Виклики часу! Оволодіваємо наступним поколінням техніки і технологіями, що забезпечують ще  кращі результати складних інтервенційних втручань на серці. Днями, на базі лабораторії електрофізіологічних досліджень серця

Читати далі »

Закарпатський кардіоцентр впроваджує передову методику лікування варикозного розширення вен

Ендовенозна лазерна коагуляція – це ще один малоінвазивний метод у «хірургії одного дня», що використовують наші спеціалісти. Варикоз відомий також як варикозне розширення вен або

Читати далі »

«Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії» відвідала почесна делегація з важливою гуманітарною місією

24 лютого голова обласної ради Роман Сарай разом із першим заступником Андрієм Шекетою, депутатом Володимиром Чубірком, очільницею комісії з питань охорони здоров’я обласної ради Ольгою

Читати далі »