Тел: (+38) 066 596 8575. E-mail: zokkd.secretary@gmail.com

Рятуємо не тільки здоров’я, а й людське життя

Сьогодні поділимось з Вами одразу кількома історіями порятунку людських сердець у Закарпатському кардіоцентрі. Наші кардіохірурги спільно із колегами з Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова виконали три надзвичайно складні операції на аортальному клапані та аорті.
«Це не рідкісні патології, однак у конкретних випадках із врахуванням стану пацієнтів і високому ризику смерті операції були підвищеної складності, а транспортування не бажаним. Завдяки співпраці з фахівцями ін.Амосова під керівництвом Василя Лазоришинця маємо змогу виконувати навіть такі складні втручання на регіональному рівні, а наші фахівці набувають унікального досвіду та навичок», – каже Ірина Котлярова, директор КНП «Закарпатський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії» ЗОР.
Зазначимо, що при виконанні операцій на серці, зокрема використано міні j-подібну стернотомію – хірургічний доступ при якому робиться менший розріз на грудях пацієнта, що допомагає зменшити травматичність втручання та прискорити відновлення.
✅Першому пацієнту проведено протезування аортального клапану біологічним протезом + пластика мітрального клапану + аннулопластика трикуспідального клапану + АКШ-1 + ушивання вушка лівого передсердя.
✅У другому випадку виконано операцію Wheat (протезування аортального клапану + супракоронарне протезування висхідної аорти).
✅Третьому пацієнту проведено втручання hemi Yacoub під час якого протезували некоронарний синус аорти зі збереженням власного аортального клапану та виконано аннулопластику аортального клапану.
Всі ці процедури зі складними медичними назвами і термінами незнайомими для більшості людей виконані з головною метою – відновлення функції серця і поліпшення якості життя пацієнта. Вони є важкими та вимагають висококваліфікованого хірургічного втручання та післяопераційного догляду.
Дякуємо колегам з Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова та особисто його очільнику, віце-президент НАМН України Василю Лазоришинцю за можливість переймати унікальний досвід та пліч-о-пліч рятувати серця
Більш детально про дані оперативні втручання та співпрацю розповіли завідувач кардіохірургічним відділенням Закарпатського кардіоцентру, доктор філософії Володимир Вайда та завідувач напрямку хірургічного лікування патології аорти та набутих вад серця НІССХ ім. М.М. Амосова», доктор медичних наук Віталій Кравченко.

Поки не приїхала «швидка», або як ефективно провести серецево-легеневу реанімацію

Людина лежить без свідомості, серцебиття відсутнє, перехожий знепритомнів на автозупинці, не має пульсу. Паніка… У таких випадках рахунок між життям і смертю може йти на

Читати далі »

Лікування варикозу методом ендовенозної лазерної коагуляції у Закарпатському кардіоцентрі

Варикоз – тема сьогоднішнього допису, в якому розказуємо не лише про захворювання, загрози, але й про передовий метод лікування, що застосовується спеціалістами Закарпатського кардіоцентру –

Читати далі »

Як людині зі статусом внутрішньо переміщеної особи укласти декларацію з сімейним лікарем ?

Ви вимушені були покинути своє постійне місце проживання і переїхати в інший регіон? Ваш сімейний лікар чи педіатр залишився за попереднім місцем проживання?  На новому

Читати далі »